سئو چیست و چرا باید به فکر سئوی سایت بود؟
سئو چیست و چرا باید به فکر سئو بود؟ What is SEO

سئو چیست و چرا باید به فکر سئوی سایت بود؟

 بطور کلی مجموعه فرآیندهایی که باعث رشد بازدید و ورود کاربران از موتورهای جستجوگر می‌شوند را بهینه سازی برای موتورهای جستجوگر یا SEO می‌گویند. SEO مخفف Search Engine Optimization است. هر سایتی نیازمند یک سئوی قدرتمند است و باید کل محتوای سایت و بخش‌ها سئو شوند.

 در ادامه سعی می‌کنیم به مهمترین سوالات برای معرفی بهتر سئو پاسخ دهیم.

اهمیت سئو در چیست؟

 وبسایت شما به هر حال دارای مخارج بالایی است و این مخارج باید با رونق در تجارت شما بازگشت داده شود و حتی سودآوری داشته باشد. پس باید به فکر فروش خدمات باشید و برای خدمات خود تبلیغات کنید و بازاریابی نمایید. چه بازاریابی بهتر از اینکه شما در گوگل و یا هر موتور جستجوگر دیگری بهتر یافته شوید و در مقابل دیگر اشخاص فعال در موضوع مشابه با شما ابتدا معرفی شوید؟ اهمیت سئو در این لحظه نمایان می‌شود که شما می‌خواهید در یافته‌های موتورهای جستجوگر بالاتر باشید.

فرآیند کارهایی که باید در زمینه سئو انجام شود به چه صورت است؟

بطور کلی فرآیند سئو از خریداری دامنه با عنوان مرتبط به کلیدواژه اصلی ما آغاز می‌شود و سپس به سیاست نحوه چیدمان و طراحی گرافیکی سایت و بعد از آنها کدنویسی صحیح برای صفحات نمایشی و تولید محتوای مناسب در عوامل داخلی و انتخاب سرور مناسب و همچنین فعالیت در سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی و ... برای عوامل خارجی هستند و این فرآیند هیچگاه پایان نخواهد داشت و باید همواره و مداوم روی این موارد تلاش نمود.

چه کسانی باید سئو را یاد بگیرند؟

هر فردی که به نوعی در یک سایت سهمس دارد باید سئو را بداند. حتی گرافیست که وظیفه طراحی و چیدمان اولیه را دارد بهتر است که از سئو و منطق‌های کلی سئو بداند. طبیعتاً هر دسته از افراد لازم است میزان مشخصی از اطلاعات در این رابطه را بدانند. بخش مهمی از این پروسه به برنامه‌نویسان مربوط می‌شود. اما نقش بسزایی که نویسندگان وب ایفا می‌کنند را نباید فراموش کنیم.
همچنین لازم است بدانید سئو علم و یا تخصصی نیست که فقط طراحان وب و یا متخصصین سئو باید بداند. سئو را باید همه اشخاصی که به نوعی در یک سایت همکاری می‌کنند بدانند.

چرا به بهینه‌سازی سایت در فارسی سئو گفته می‌شود؟

سئو در فارسی تلفط سه حرف SEO است که سئو خوانده می‌شوند. SEO مخفف Search Engine Optimization است که در انگلیسی اس-ای-او تلفظ می‌شود و در ایران اصلاحا به بهینه سازی موتورهای جستجوگر سئو گفته می‌شود.

سئو در چه زمانی پایان می‌پذیرد و دیگر نیاز به سئو کردن نیست؟

چه کسی را می‌شناسید که از محبوبیت و دوست داشته شدن توسط دیگران احساس رضایت نکند؟ آیا سایت شما نیاز به محبوبیت ندارد؟ اگر نمی‌خواهید سایت شما محبوب باشد سئو را فراموش کنید تا بازدید کمتری داشته باشید. چرا که بیشترین بازدید هر سایتی از طریق موتورهای جستجوگر خواهد بود و اگر نمی‌خواهید موتورهای جستجوگر به شما روی خوش سکه را نشان بدهند همین امروز سئو را فراموش کنید.
توجه کنید که دیگر سایت‌ها مانند رقبای شما هستند! پس لحظه‌ای از تلاش دست نکشید.

چطور سئو را یاد بگیرم؟

ابتدا باید مقالات و مطالب اولیه را از اینترنت مطالعه کنید. مطالب بسیار گسترده‌ای بدست خواهد آمد. حال زمان آنست که الگوریتم‌های موتورهای جستجوگر را بررسی کنید و همواره در این الگوریتم‌ها دانایی خود را بروزرسانی کنید. کتاب‌هایی که در اینباره می‌بینید را تهیه کنید و مطالعه نمایید. برای سئو از دید بازدیدکنندگان به مسئله نگاه کنید نه از دید متخصص. به موضوع مورد نظر خود تا حد زیادی مسلط باشید و دانش کافی در آن موضوع را داشته باشید و سعی کنید با آزمون و خطا شروع کنید و یک وبسایت شخصی برای خودتان داشته باشید.

خلاصه

سئو در عمل کار دشواری نیست و در عین حال کار آسانی هم نیست. سئو در طول زمان و بطور پله پله به شما کمک می‌کند. سئو را نباید فراموش کنیم. سئو علم سختی نیست که کسی نتواند یاد بگیرد اما نیاز به حوصله و دقت و صبر دارد، البته هوش در هیچ کاری بی تأثیر نیست.

امیدوارم تا حدودی موفق به توضیح ساده در رابطه با سئو شده باشم. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید حتماً در دیدگاه‌های این مطلب مطرح فرمایید.

close

در خبرنامه خدمات وب امیتیس عضو هستید؟

از اخبار و اطلاعیه‌ها و مطالب جدید ما سریعاً مطلع شوید. شما در هر زمان می‌توانید دریافت این نامه را لغو کنید.

پیشنهاد می‌کنیم حریم خصوصی & سیاست‌ها & قوانین و مقررات خدمات وب امیتیس را مطالعه فرمایید.